پنجمین حضور بین‌المللی فیلم کوتاه «گالو»

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، فیلم کوتاه گالو با بازی رامین یحیی‌زاده در نقش اسحاق و دنیا نصر در نقش ساره، در پنجمین حضور بین‌المللی خود در جشنواره Bizarrya Short Film Festival شهر پورتو، کشور پرتغال به رقابت خواهد پرداخت. این جشنواره رایج برای فیلم‌هایی غیرمعمول و خاص بوده و مخاطب را به دنیای هنری عجیب و فیلم‌هایی با فیلم‌برداری خاص و تجربی دعوت می‌کند که هدف از برگزاری آن زنده نگه داشتن فرهنگ و هنر است.

فیلم کوتاه گالو به نویسندگی اشکان شریعت و تهیه کنندگی و کارگردانی کسری تیرسحر درباره مردی روستایی است که به صورتی اتفاقی تکه گوشتی را می‌یابد و پس از طبخ آن متوجه مزه غریبی می‌شود، آنگاه، در جست‌وجویی جنون‌آمیز به دنبال گوشت دیگری می‌گردد که مزه‌ای مشابه داشته باشد و این جست‌وجو سرآغاز زنجیرهای از فجایع می‌شود.

گالو همچنین منتخب و برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی بلک بورد هند Blackboard international film festival بود که در تاریخ ۳۱ دسامبر برگزار شد و تا ۲ ژانویه ادامه داشت. جایزه بهترین فیلم‌برداری در جشنواره بین‌المللی World film festival: Cannes which was held in France. از دیگر جوایز این فیلم کوتاه است که می‌توان به آن اشاره کرد. این فیلم همچنین موفق به حضور در جشنواره the Meihodo International Youth Visual Media festival شد که توسط کمپانی ژاپنی Meihodo Inc برای حمایت و ترویج جوانان خلاق در سطح بین‌المللی و ایجاد بستری مناسب برای گفت‌وگوهای فرهنگی بین فیلم‌سازان جهانی برگزار می‌شود.

رقابت در جشنواره فیلم جهانی شهر کن فرانسه World film festival cannes دیگر حضور این فیلم کوتاه در جشنواره‌های بین المللی است که در تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۲ تا ۲۲ ژانویه در کشور فرانسه برگزار شد.

کسری تیرسحر تهیه کننده، کارگردان، فیلمبردار و آهنگ‌ساز جوان ایرانی است که دانش‌اندوخته رشته سینما در دانشگاه صدا و سیمای تهران است. وی با فیلم اتاق شماره ۱۳، که اولین فیلم ساخته این کارگردان جوان است، برنده۳ جایزه و نامزد ۳ جایزه بین‌المللی دیگر شده و گالو دومین فیلم کوتاه اوست.

از جمله عوامل این فیلم کوتاه می‌توان به تدوین: رها واسعی، مدیر فیلمبرداری: کسری تیرسحر، مدیرتولید و سرمایه گذار: حسین سقازاده، برنامه‌ریز: کیمیا بختیاریان، طراح صحنه و لباس: یاسمین حریری، دستیار اول فیلمبردار: رضا امیری، دستیار تهیه: سهیل جعفری، عکاس: امیرپارسا بنی عامریان و مترجم: فاطمه‌رحیم زاده اشاره کرد.

کسری تیرسحر همچنین داور ۲ جشنواره بین‌المللی بود و گالو دومین فیلم کوتاه این کارگردان جوان است.

پنجمین حضور بین‌المللی فیلم کوتاه «گالو»