پیام تسلیت دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در پی درگذشت امام جمعه پیشین سنندج

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی،حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری در پیامی درگذشت عالم مبارز ماموستا سیدصلاح‌الدین حسامی  امام جمعه پیشین سنندج را به نماینده معظم ولی‌فقیه و مردم مؤمن و انقلابی استان کردستان، خصوصا علما، طلاب و شاگردان آن فقید سعید و همچنین خانواده محترم و علاقه‌مندان آن مرحوم تسلیت و تعزیت گفت و از خداوند حکیم برای بازماندگان صبر و اجر درخواست کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این پیام افزود: خبر رحلت امام جمعه پیشین شهر سنندج، فاضل ارجمند و روحانی مجاهد ابوالشهید مرحوم مغفور حاج ماموستا سید صلاح‌الدین حسامی (ره) موجب تاثّر و تالم اینجانب شد.

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در پی درگذشت امام جمعه پیشین سنندج

شهریاری خاطرنشان کرد: مرحوم ماموستا حسامی از جمله عالمان خدوم و انقلابی، اخلاق مدار، بصیر و از برجسته‌ترین و موثرترین شخصیت‌های منطقه کردستان بود که عمر پربرکت خود را در راه خدمت به اسلام، انقلاب و مردم مسلمان و فهیم آن خطه قهرمان پرور و در سنگر مبارزه با ضد انقلاب و حضور در دفاع مقدس و امامت جمعه سپری کردند.

ماموستا سیدصلاح الدین حسامی، امام جمعه پیشین سنندج و از علمای برجسته استان کردستان، بامداد چهارشنبه -۲۷ بهمن- بعد از چند روز بستری در یکی از بیمارستان‌های تهران، بر اثر بیماری و کهولت سن در ۷۵ سالگی چشم از جهان فرو بست.

ماموستا حسامی یکی از علمای برجسته و تراز اول کردستان بود که در سال ۱۳۶۱ و در حکمی توسط امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی به عنوان امام جمعه شهر سنندج منصوب شد و به مدت ۲۳ سال به مردم این شهر خدمت کرد.

امام جمعه پیشین سنندج در سال ۱۳۸۴ و به دلیل بیماری از امامت جمعه شهر سنندج استعفا کرد و بعد از آن همچنان نسبت به ارشاد مردم و خدمت به آنان از هیچ کوششی دریغ نکرد.

پیکر مرحوم ماموستا سیدصلاح الدین حسامی امروز با حضور اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان، برخی مدیران و اقشار مختلف مردم تشییع  و در قبرستان تپه شیخ محمد باقر سنندج به خاک سپرده شد.

مراسم ختم مرحوم ماموستا حسامی از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر روز شنبه – ۳۰ بهمن – در مسجد جامع سنندج برگزار می‌شود.

پیام تسلیت دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در پی درگذشت امام جمعه پیشین سنندج