فرزندان شهدا علمداران جهاد تبیین در جنگ روانی دشمن باشند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در نشستی با فرزندان شهدای شاغل در وزارت جهاد کشاورزی ضمن خوش آمد گویی خطاب به فرزندان شهدا گفت؛ شما عطر شهادت و شهدا می‌دهید، امیدوارم به فضل الهی بتوانید در جهت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آرمان‌های حضرت امام و تأکیدات مقام معظم رهبری حرکت کنید.

نماینده ولی فقیه با ابراز خوشحالی از حضور فرزندان شهدا از ابتکار و خلاقیت آنها قدردانی کرد و اظهار داشت: امیدواریم این ابتکارات و این خلاقیت‌ها استمرار داشته باشد.

وی افزود: از خانواده و فرزندان شهدا انتظار داریم همانند پدران شهید خود با خلاقیت و ابتکار در عرصه‌های مختلف پیش قراول و پیشگام باشند و شاهد نقش راهبری آنها در این وزارتخانه باشیم.

ربانی در ادامه با ضروری دانستن برنامه و نقشه راه طبق منویات رهبر انقلاب، گفت؛ شما خواهران و برادران تحصیل‌کرده، مؤمن، معتقد و پایه کار باید با برنامه‌ریزی ۵ ساله در عرصه‌های مختلف خوش بدرخشید و به نقطه هدف برسید.
وی ادامه داد: فرزندان شهدا باید در عرصه‌های علمی و معنوی جزو نفرات برتر باشند و برای تحقق این موضوع نیاز به ارتقا تحصیلی و مهارتی تمامی فرزندان شهدا داریم.

نماینده ولی فقیه در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه فرزندان شهدا گفت: فرزندان شهدا باید از لحاظ معنوی پیشگام باشند زیرا عملکرد آنها به پای شهید و شهادت نوشته می‌شود.
وی ادامه داد: کسانی که منتسب به شهید و شهادت هستند باید از نظر علمی و معنوی جلوتر از بقیه حرکت کنند و این امر محقق نمی‌شود مگر با برنامه‌ریزی، برگزاری کلاس و اردوهای مختلف.

سیدحسن ربانی در ادامه به اهمیت بصیرت در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: محور دیگر بحث بنده تاکید به بصیرت و دشمن شناسی باتوجه به موقعیت شناسی است و باید بدانیم خانواده شهدا امروز چه نقشی در گسترش و تحکیم انقلاب ایفا می‌کنند این بحث مهمی است که ما نیاز داریم آن را تبیین کنیم.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها به اهمیت مسئله جهاد تبیین اشاره کردند و امروز دشمن خیلی تبلیغات وسیع بر علیه انقلاب ایجاد کرده و ما باید در مقابل: یک جنگ روانی علیه دشمن در جهت دفاع از انقلاب اسلامی ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: فرزندان شهدا مبلغ و پیام رسان خون شهید و ارزش‌های انقلاب هستند و در جنگ روانی نقش مهمی در جهاد تبیین دارند.

وی در ادامه به جنگ روانی جبهه کفر در زمان پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: جنگ روانی، از تاریخ حیات بشر جدا نیست و همراه با مقتضیات زمان و مکان، متحول بوده به گونه‌ای که در جنگ احد شاهد تحقق آن بودیم و کفار با شعارهای مختلف به جنگ روانی پرداختند و در مقابل پیامبر اکرم (ص) در مقام پاسخ گویی به جنگ روانی دشمن و خنثی کردن توطئه‌های آنان به تبیین پرداخت تا روحیه مسلمانان تضعیف نشود.

وی گفت: پیامبر اکرم (ص) در جنگ احد با جهاد تبیین خود دگرگونی بزرگی در جبهه اسلام به وجود آورد و از هر سلاحی که در اختیارش بود بهره گرفت تا شاهد جهاد تبیین به معنای واقعی باشیم.

نماینده ولی فقیه با استناد به منویات رهبر انقلاب خواستار حفظ ارزش‌های انقلاب و اسلام توسط فرزندان شهدا شد و گفت: جنگ روانی مهم است و ما باید در این جنگ انشالله موفق تر از گذشته عمل کنیم البته کار سخت است و طبق فرمایشات رهبر انقلاب جهاد تبیین لازم و ضروری است.

ربانی در ادامه فرزندان شهدا را علمداران جهاد تبیین در جنگ روانی عصر حاضر خطاب کرد و از آنها به عنوان بهترین گزینه برای جهاد تبیین یاد کرد و گفت: فرزندان شهدا با خون شهید خود در تولد و رشد انقلاب سرمایه گذاری کردند و قطعاً شعار و تبلیغ آنها در جهت حفظ ارزش و آرمان‌های انقلاب و اسلام اثرگذارتر از بقیه خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در پایان به حماسه حضور اقشار مختلف در ۲۲ بهمن امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به تبلیغات وسیع دشمن مردم در روز ۲۲ بهمن امسال با شور و اشتیاق حماسه دیگری آفریدند و باید این را تبیین کرد و از مسئولین بخواهیم قدردان این مردم ولایی و انقلاب بود.

فرزندان شهدا علمداران جهاد تبیین در جنگ روانی دشمن باشند