اکران آنلاین «خط باریک قرمز» تمدید شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از روابط عمومی پروژه، اکران آنلاین مستند داستانی خط باریک قرمز به نویسندگی و کارگردانی فرزاد خوشدست و تهیه‌کنندگی خوشدست و نگار اسکندرفر که از سوم دی ماه آغاز شده بود، تا روز جمعه ۸ بهمن ماه ادامه‌دار شد. 

خط باریک قرمز که از مستندهای موفق سال ۱۳۹۸ و یکی از مستندهای پُرمخاطب سال ۱۳۹۹ در اکران هنروتجربه بود، پس از سه هفته اکران آنلاین با استقبال مخاطبان همراه شده است.

اکران این فیلم باعث شد یکی از نوجوانان حاضر در فیلم که در انتظار قصاص بود از اعدام نجات پیدا کند. شاکی او اعلام کرد بعد از دیدن فیلم رضایت داده و آن نوجوان را بخشیده است.

این مستند داستانی در سی وهشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر برنده جایزه نت‌پک (شبکه توسعه سینمای آسیا اقیانوسیه) شد و نماینده سینمای مستند ایران در یازدهمین دوره جوایز آسیا پاسیفیک بود که در نهایت توانست به لیست پنج نامزد نهایی راه پیدا کند و همچنین برنده چهار جایزه در سینماحقیقت، مستند برتر جشن حافظ، نامزد بهترین فیلم جشن مستند ، جشن خانه سینمای ایران و فیلم منتخب جشنواره پوسان و… نیز است.

همچنین در مراسم تجلیل از آثار برگزیده سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر «تجلی اراده ملی» هیات داوران قوه قضاییه ‌در کنار داوران سازمان زندان‌ها از خط باریک قرمز به دلیل توجه به موضوع آسیب‌های اجتماعی تهدید کننده نوجوانان و ارایه راهکار اصلاح عالمانه مجرمان و بازپروری آنان به منظور بازگشت موثر به جامعه تجلیل کردند. این فیلم مستند همچنین از طرف فرمانده نیروی انتظامی و معاونت اجتماعی ناجا و تعدادی دیگر از نهادهای کشوری نیز مورد تقدیر قرار گرفته بود.

مستند خط باریک قرمز همزمان در کشور آمریکا نیز روی پلتفرم  docunight اکران و با استقبال مخاطبان و چهرهای ایرانیان خارج از کشور روبه‌رو شده است.

خط باریک قرمز روایتگر داستان یک گروه مجرم نوجوان در یک زندان است که با کمک چند مربی بازیگری تصمیم می‌گیرند نمایشی را روی صحنه ببرند و ناگفته‌های زندگی خود را از این طریق بیان کنند تا اگر این نمایش موفق بود به این بهانه و برای اجرا در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از زندان خارج شوند، اما تعدادی از آن‌ها برای روز اجرا، نقشه فرار می‌کشند…

در این مستند داستانی، توماج دانش بهزادی، فرهاد اصلانی، هنگامه قاضیانی، امیر دژاکام، افشین هاشمی، آرش آبسالان، یاسر خاسب و جمعی از نوجوانان کانون اصلاح و تربیت حضور دارند.

اکران آنلاین «خط باریک قرمز» تمدید شد