همکاری کارگردان «انگل» با رابرت پتینسون

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ورایتی، بونگ جون هو، کارگردان سرشناس کره‌ای که با فیلم انگل برای اولین بار یک اثر غیرانگلیسی زبان را به اسکار بهترین فیلم رساند، فیلم بلند بعدی خود را برای استودیو برادران وارنر می‌سازد.

این فیلم که هنوز عنوانی ندارد، یک اثر علمی تخیلی است که با اقتباس از رمان میکی۷ نوشته ادوارد اشتون ساخته می‌شود و رابرت پتینسون که به زودی فیلم بتمن با بازی او روانه پرده نقره‌ای می‌شود، نقش اول آن را بازی خواهد کرد. 

این اثر اقتباسی اولین فیلم بلند بونگ جون هو پس از انگل است که در ۶ شاخه اسکار نامزد شد و اسکار بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه غیراقتباسی، بهترین کارگردان و بهترین فیلم بین‌المللی را برد. این سینماگر کره‌ای قبل از فیلم انگل با فیلم‌هایی چون برف شکن (Snowpiercer)، میزبان (The Host)، اوکجا (Okja) و سگ‎‌هایی که پارس می‌کنند گاز نمی‌گیرند (Barking Dogs Never Bite) شناخته می‌شد.

آن‌طور که از ظواهر پیداست بونگ جون هو سال پرکاری را پیش رو دارد؛ وی علاوه بر ساخت این فیلم علمی- تخیلی، ساخت سریال «انگل» برای شبکه آمریکایی «اچ بی او» را نیز در دستور کار خود دارد و تهیه‌کننده درام «مه دریا» (Sea Fog) درباره مهاجران غیرقانونی از چین به مقصد کره هم هست.   

رمان میکی۷ درباره مردی است که برای استعمار دنیای یخی نیفلهایم فرستاده می‌شود. این رمان علمی- تخیلی فوریه سال ۲۰۲۲ (بهمن- اسفند ۱۴۰۰) منتشر خواهد شد.

همکاری کارگردان «انگل» با رابرت پتینسون