چاپ کتابی در ستایش اتلاف وقت

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «خوشا اتلاف وقت!» نوشته آلن لایتمن به‌تازگی با ترجمه عرفان حسن‌زاده توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر و راهی بازار نشر شده است.

آلن لایتمن، فیزیکدان، نویسنده و پژوهشگر آمریکایی که عضو منتخب «فرهنگستان علوم و هنر» آمریکا است در اثر خود «خوشا اتلاف وقت!» با نگاهی فلسفی به مسئله زمان، تنبلی و اتلاف پرداخته است. لایتمن که آثار پرفروشی چون «رؤیای انیشتین» را نوشته، در کتاب «خوشا اتلاف وقت!» که ترکیبی از مشاهدات، پژوهش‌ها و تأملات خودش است، به نسبت میان انسان، زیست مدرن و وقت پرداخته و نشان می‌دهد مدرنیسم چگونه زمان را برای انسان دگرگون کرده است.

«خوشا اتلاف وقت!» در یک مقدمه و هشت فصل نوشته شده است. در هر فصل، او به گوشه‌گوشه جهان سفر کرده، آن‌جا ما که کمتر به آنها توجه کرده‌ایم. مکان‌هایی که از زندگی مدرن دور مانده است و نشان می‌دهد مردم آنجا چگونه وقت خود را می‌گذارند.

لایتمن معتقد است سبک زندگی مدرن، ما را وادار کرده است بر تک‌تک لحظات زندگی‌مان کنترل و اِشراف داشته باشیم و هیچ لحظه‌ای را نگذاریم که به غفلت ما برود اما او بُعد دیگری را به ما نشان می‌دهد. این کنترل‌گری ما را دچار نوعی استرس می‌کند و نمی‌گذارد لذت زندگی را کامل بچشیم.

در «خوشا اتلاف وقت!»، هدف اصلی نویسنده دادن یک نسخه قطعی نیست بلکه نشان دادن یک پنجره جدید است. لایتمن می‌گوید باید بگذاریم زندگی هم مسیر خودش را برود و اتلاف وقت قرار نیست چون سیلی بنیان‌کن زندگی ما را زیر و رو کند.

این‌کتاب با ۸۸ صفحه و قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است.

چاپ کتابی در ستایش اتلاف وقت