بازسازی هزار خانه تخریب‌شده مددجویان کمیته امداد هرمزگان از هفته آینده

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سیدمرتضی بختیاری در بازدید از مناطق سیل‌زده استان هرمزگان با بیان اینکه 5100 واحد مسکونی خانواده‌های مددجوی کمیته امداد در سیل اخیر هرمزگان دچار آسیب شده است، اظهار کرد: حدود هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده که به محض اتمام ارزیابی‌ها توسط بنیاد مسکن، کار ساخت این واحدها با همکاری کمیته امداد، خیران و دیگر نهادها از هفته آینده آغاز خواهد شد.

بختیاری خاطرنشان کرد: حدود چهار هزار خانه نیازمند ایزوگام است که کار آن از فردا آغاز می‌شود.

وی به تخریب وسایل ضروری زندگی مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: بنیاد مستضعفان 77 میلیارد تومان برای کمک به معیشت مددجویان اختصاص داده که از این میزان اعتبار خوبی برای مناطق سیل‌زده شرق هرمزگان در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به توزیع اقلام ضروری اولیه میان مددجویان سیل‌زده، گفت: بخش دوم اقلام مورد نیاز تا هفته آینده تحویل خانواده‌های تحت حمایت می‌شود.

بختیاری تصریح کرد: همچنین در روزهای نخست پس از وقوع سیل، یک ماه مستمری فوق‌العاده به حساب سرپرستان خانوار مددجویان سیل‌زده در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و فارس واریز شد.

وی با تقدیر از همکاری نهادهای مختلف از جمله بسیج سازندگی و قرارگاه مدینه منوره برای کمک به سیل‌زدگان استان، اظهار کرد: بخشی از خانواده‌ها که مسکن خود را از دست داده‌اند در چادر زندگی می‌کنند که باید هر چه سریع‌تر منازل آنها بازسازی و تحویل داده شود.

واگذاری 500 واحد مسکونی تا پایان سال به مددجویان کمیته امداد قزوین
اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد با اختصاص وام‌های 100 میلیون تومانی به کارفرمایان + فیلم

بازسازی هزار خانه تخریب‌شده مددجویان کمیته امداد هرمزگان از هفته آینده