حضور زنان در ورزشگاه؛ وعده محقق‌شده معاونت امور زنان

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه خبرنگار حوزه زنان و خانواده ایرنا، ورزشگاه آزادی که شب گذشته میزبان بازی دو تیم ایران و عراق در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال بود، بار دیگر حضور زنان را به خود دید؛ زنانی که با پرچم های جمهوری اسلامی به دست برای تماشای بازی فوتبال شرکت کردند.

مادری که در کنار خانواده، کالسکه فرزند خردسالشان را به سمت در ورودی هدایت می کرد، دختری که با شوق همپای مادر و دوستان، پرچم ایران را تکان می داد و تنها آرزویش رسیدن تیم ملی به جام جهانی بود؛ بانوانی که شوق حضور در ورزشگاه را فریاد زدند و سرما و باران مانع این دلخوشی نشد.

حضور این بانوان در ورزشگاه را باید به نوعی مدیون تلاش‌های بی بدیل و پیگیری های «انسیه خزعلی» معاونت امور زنان و خانواده دانست که به وعده ای که در نخستین نشست خبری خود به همه زنان داد مبنی بر اینکه به دنبال عدالت فراگیر هستیم تا برای همه اقشار جامعه بخصوص زنان سهمی از عدالت بیابیم، عمل کرد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در حاشیه «مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال بانوان به جام ملت‌های فوتبال آسیا» ضمن اعلام حمایت خود از حضور تماشاگران «زن» در بازی با عراق گفته بود که زنان برای تماشای این بازی در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

دغدغه دولت سیزدهم همواره رسیدگی به مسایل و مشکلات پیرامون زنان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند بوده است و حال حضور زنان در ورزشگاه آزادی شاهد این مدعا است که باید به فال نیک گرفت.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران پنجشنبه شب با برتری یک بر صفر مقابل عراق، جواز حضور در جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر را کسب کرد که مهدی طارمی زننده تک گل این دیدار بود.

تاکنون علاوه بر قطر به عنوان میزبان،  صعود تیم‌های آلمان، ‌دانمارک، برزیل، فرانسه، بلژیک، کرواسی، اسپانیا، صربستان، انگلیس، سوییس، هلند، آرژانتین و ایران به جام جهانی قطعی شده است.

این ششمین صعود ایران به جام جهانی است. تیم ملی در سال‌های ۱۹۷۸ آرژانتین، ۱۹۹۸ فرانسه، ۲۰۰۶ آلمان، ۲۰۱۴ برزیل و ۲۰۱۸ روسیه در جام جهانی حضور داشت و این بار هم در جام  ۲۰۲۲ قطر حضور خواهد داشت.

اما تفاوت بزرگ این صعود با دوره‌های گذشته، مقتدرانه و سریع بودن این صعود بود. ایران که در رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی فوتبال رتبه نخست آسیا را در اختیار دارد، به عنوان نخستین تیم قاره کهن سهمیه جام جهانی را به دست آورد.

حضور زنان در ورزشگاه؛ وعده محقق‌شده معاونت امور زنان