«کشتار روز تهران» در کلرمون فرانسه

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه ایرنا، فیلم کوتاه کشتار روز تهران به کارگردانی حسام حمیدی در بخش بازار جشنواره‌ی کلرمون به نمایش در می‌آید.

حسام حمیدی به تازگی جایزه بهترین کارگردانی را از فستیوال معتبر ریودوژانیرو دریافت کرده است.

کلرمون فرانسه به عنوان مهمترین جشنواره تخصصی فیلم کوتاه جهان شناخته می‌شود که بزرگترین بازار فیلم کوتاه را نیز در اختیار دارد.
هر سال در این فستیوال بیش از ۴۵۰ فیلم از میان چندین هزار اثر رسیده انتخاب می‌شود که در ده‌ها سالن سینما به نمایش در می‌آیند. کلرمون از لحاظ عددی نیز رکوردهای عجیبی در اختیار دارد. در سال ۲۰۱۷ میلادی و در سی و نهمین دوره خود با ثبت حضور ۱۶۰ هزار تماشاگر و بیش از چهار هزار دست اندرکار صنعت سینما، عنوان یکی از پر ازدحام ترین فستیوال های سطح جهان را به خود اختصاص داد، که با توجه به ماهیت اختصاصی آن برای فیلم های کوتاه آماری شگفت انگیز است.

حمیدرضا کرمی، مهران آتش زای، روزبه سینکی، مهرنوش سلیمی، فواد امیری و حسین تهرانی در کشتار روز تهران ایفای نقش کرده‌اند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از:

مدیر فیلمبرداری: وحید ابراهیمی،تدوین: مهرداد اکبری، مجری طرح: دنا رسام، مشاور روانشناسی فیلمنامه: هدی تهرانی، مدیر صدابرداری: امیر شاهوردی، صداگذاری: عرفان ابراهیمی، طراح گریم: مهرنوش سلیمی، طراح لباس: کوثر خرّم
طراح صحنه: مجید ایرانی، جلوه های ویژه بصری: مرتضی مقدسی، برنامه ریز: حدیث کریمیان، مدیر تولید: کیان صادقیان، منشی صحنه: لیدا صادقی، عکاس: رضا گوهری.
طراح پوستر: احسان برآبادی، اصلاح رنگ و نور: فربد جلالی، مدیر تدارکات: کیوان مرادآبادی
پخش بین الملل این فیلم بر عهده دنا رسام است.
جشنواره کلرمون از ۲۸ ژانویه تا ۴ فوریه (۸ تا ۱۴ بهمن ) در فرانسه برگزار می‌شود.

«کشتار روز تهران» در کلرمون فرانسه