کتاب «در قلمرو وجدان» به چاپ پنجم رسید

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، چاپ پنجم کتاب «در قلمرو وجدان» تألیف عبدالحسین زرین‌کوب از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

عبدالحسین زرین‌کوب (۲۷ اسفند ۱۳۰۱ در بروجرد- ۲۴ شهریور ۱۳۷۸ در تهران)، ادیب، تاریخ‌نگار و منتقد ادبی برجسته‌ای است که آثار او به‌عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی‌شناسی شناخته می‌شود. این استاد مبارز در این اثر با مروری بر فرهنگ‌های دینی انسان، عقاید و ادیان و همة آنچه را که به قلمرو وجدان مربوط می‌شود و حاصل فعالیت ذهن و وجدان انسان است به جستجو می‌گیرد و در این جستجو به شرق بیش از غرب نظر دارد. آنچه در حیات دینی و زندگی درونی انسان به قلمرو وجدان مدیون است موضوع اصلی این کتاب است و از اساطیر و مراسم تا عقاید و ادیان، از اخلاق و حکمت تا تصوف و عرفان هر آنچه در جوهر ذات یا در خط سیر تحول و کمال به‌گونه‌ای با حکم وجدان انسانی ارتباط دارد در مسیر این جستجو واقع بوده است و هر جا ضرورت داشته نویسنده به آن پرداخته است.

چاپ پنجم این کتاب در ۶۶۴ صفحۀ وزیری گالینگور با شمارگان ۳۰۰ نسخه و قیمت ۱۸۰.۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

کتاب «در قلمرو وجدان» به چاپ پنجم رسید