عیادت نماینده وزیر فرهنگ از آیت الله مجتهدی نجفی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، نماینده ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در بیمارستان بانک ملی تهران با عیادت از آیت الله شمس الدین محمد مجتهدی نجفی از نزدیک در جریان روند درمانی ایشان قرار گرفت.

حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی در حاشیه این دیدار گفت: در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم وزیر محترم فرهنگ، حامل پیام آرزوی سلامتی وزیر برای این عالم بزرگوار بودم که ایشان به علت بیماری و کسالت امکان ملاقات حضوری و عیادت از این عالم جلیل‌القدر برایشان فراهم نشده است.

مشاور وزیر در امور فرهنگی و دینی در ادامه افزود: همچنین در حاشیه این دیدار و در گفت و گو با بیت ایشان از آمادگی این وزارتخانه به منظور هرگونه کمک در پیشبرد روند درمان این عالم جلیل‌القدر سخن گفته شد.

به گفته ارباب سلیمانی، حضرت آیت الله شمس الدین محمد مجتهدی نجفی که به خاطر کسالت و بیماری ریوی مدتی است در بیمارستان بستری و تحت معالجه قرار دارند، یکی از مفاخر برجسته حوزه‌های علمیه و صاحب رساله علمیه و عملیه است که در طول دوران تحصیل از محضر بزرگان حوزه‌های علمیه به ویژه مرحوم آیت الله کاشف الغطاء و مرحوم آیت الله آقا سید ابوالحسن اصفهانی بهره‌ها برده و به دنبال این موفقیت‌های علمی ثمرات فراوانی برای حوزه‌های علمیه داشته اند.

به گفته وی در شناخت معرفی شخصیت آیت الله مجتهدی نجفی همین بس که حدود ۶۰ سال پیش در کتاب شریف الذریعه مرحوم آقا بزرگ تهرانی به معرفی این شخصیت پرداخته شده است.

گفتنی است این شخصیت برجسته دینی علاوه بر تألیف آثار ارزشمند علمی فقهی و اصولی، حافظ و مفسر قرآن کریم و نهج‌البلاغه هستند. ایشان در حوزه شعر و شاعری و تألیف کتاب‌های ادبی ید طولانی داشته و دیوان کبیر این حکیم بزرگ همواره مورد توجه اصحاب فرهنگ و ادب بوده است.

عیادت نماینده وزیر فرهنگ از آیت الله مجتهدی نجفی