همه امکانات برای پاسداری از میراث‌فرهنگی اصفهان باید بسیج شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی، علی دارابی که برای آیین معارفه مدیرکل جدید و تکریم سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان به این استان سفر کرده است، روز چهارشنبه (هشتم دی‌ماه) با آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد.

قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با انتشار تصایری از این دیدار در حساب اینستاگرامی خود نوشت: امروز فرصت شد تا بعد مراسم معارفه مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان آقای (علیرضا) ایزدی که جوانی مومن، ولایی و کاربلد است با آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد بعد از مدت‌ها دیداری داشته باشم. ایشان مدیریت حوزه‌های علمیه اصفهان را بر عهده دارند. حوزه علمیه اصفهان قدمتی هزار ساله دارد و از نظر ساختاری از حوزه‌های علمیه قم مجزاست.

با آیت‌الله طباطبایی که امامت جمعه شهر اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان است صحبت مفصلی در موضوع میراث انجام شد. برایمان از نگاه نو به میراث گفت و لزوم ایجاد تحول در میراث‌فرهنگی، موضوعی که می‌تواند در بسیج شبکه امامت جمعه استان برای حفظ و پاسداری از میراث‌فرهنگی مفید فایده باشد و همواره مورد تاکید وزیر محترم میراث‌فرهنگی جناب آقای مهندس ضرغامی بوده است.

همه امکانات برای پاسداری از میراث‌فرهنگی اصفهان باید بسیج شود

قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی خاطرنشان کرد: اصفهان شهر بزرگ و گنجینه‌ جهانی و ملی ماست. نیاز است تا همه امکانات در این استان برای پاسداری از این میراث بسیج شود. صحبت‌های خوبی شد که مهمترین آن ضرورت تحول اساسی در چگونگی مواجه و حتی ساختار میراث فرهنگی اصفهان است.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله طباطبایی هم صحبت‌های خوبی در جهت کمک به میراث فرهنگی اصفهان داشتند. امید دارم این تفاهم و گفتمان مشترک و حرف‌زدن‌ها می‌تواند موجب جذب حمایت بیشتر تمام دستگاه‌ها برای پاسداری از میراث‌فرهنگی شود.

به گزارش ایرنا، سیدعزت الله ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  روز دوشنبه (۶ دی ماه) علیرضا ایزدی را با حفظ سمت مشاور وزیر به‌عنوان مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان منصوب کرد. علی دارابی قائم‌مقام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هم روز گذشته (سه شنبه) برای معرفی مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان به این خطه سفر کرد.

همه امکانات برای پاسداری از میراث‌فرهنگی اصفهان باید بسیج شود