عملیات انتقال ۲ کوهنورد جان باخته در ارتفاعات علم کوه آغاز شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور با اعلام آغاز عملیات انتقال پیکر ۲ کوهنورد جان باخته در علم کوه گفت: پس از برگزاری جلسات مکرر توسط جمعیت هلال احمر و فدراسیون کوهنوردی و بررسی شرایط جوی ارتفاعات علم کوه بنا شد تا ساعت ۸ صبح امروز دهم بهمن ۱۴۰۰ در عملیاتی تخصصی و فنی سه تیم متشکل از حرفه ای ترین مربیان و سنگ نوردان فدراسیون کوهنوردی به همراه نجاتگران جمعیت هلال احمر با بالگرد به ارتفاعات علم کوه اعزام شوند.

وی با اشاره به برقراری ارتباط رادیویی با تیم اعزام شده توسط تیم های پشتیبان افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده ۲ تیم سه نفره‌ صعود کننده الان در محل مورد نظر، عملیات را آغاز کردند که با توجه به شرایط جوی و ریسک بالای عملیات تیم پشتیبان از هلال احمر مازندران و سازمان امدادونجات به همراه مردم محلی در کلاردشت حضور دارند.

به گفته‌ی رئیس سازمان امدادونجات، امروز عملیات تا زمانی که شرایط جوی مساعد باشد ادامه دارد و با توجه به اینکه سرعت شدت باد برای فردا هم متغیر خواهد بود، تصمیم گیری برای ادامه عملیات برای روزهای آینده پس از بررسی کامل انجام خواهد شد، در حال حاضر هم شرایط کاملا تحت کنترل است.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال احمر،۲ کوهنورد تهرانی که قصد صعود به علم‌کوه در استان مازندران را داشتند، به دلیل سرمای شدید در نزدیکی قله زمین‌گیر شده و در نهایت هر ۲ کوهنورد جان خود را از دست دادند.

تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر امروز موفق شد عملیات انتقال پیکر ۲ کوهنور جان باخته در علم کوه را با اعزام سه تیم متخصص و حرفه ای متشکل از کوهنوردان و امدادگران هلال احمر آغاز کند.

عملیات انتقال ۲ کوهنورد جان باخته در ارتفاعات علم کوه آغاز شد