عزیزی‌خادم: تاریخ فوتبال آسیا را از هر نظر تسخیر کرده‌ایم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال پس از پیروزی ملی‌پوشان مقابل امارات در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار کرد:‌ من این پیروزی مهم را تبریک می‌گویم. هفته گذشته صعودمان قطعی شد و امیدوارم روندمان در بازی‌های باقی مانده تدوام داشته باشد. ما به مدد الهی، تاریخ فوتبال آسیا را از هر نظر تسخیر کردیم. این با رحمت خدا شکل گرفته است. کادر فنی و بازیکنان عزیز تاریخ جدیدی در فوتبال آسیا بنا کردند. تیم ملی فوتبال ایران جزو رکورددار های بازی‌های رسمی بوده است و این نکته بسیار مهمی است. کار خیلی سخت می‌شود و نباید توقع را بالا ببریم. رسانه‌ها باید فضا را ایجاد کنند. در جام جهانی بهترین‌های دنیا می‌آیند. در زمان باقی مانده، مهم‌ترین مساله، تدارک امکانات است. ما از شرایط سخت به لطف خدا و زحمات دوستان، به یک شرایط مطلوب رسیدیم اما نباید توقعات بالا برود. دولت‌ قول‌هایی داده است که امکانات را فراهم کند. امیدوارم در این فضا مثل مسابقات انتخابی جام جهانی، بتوانیم شرایط مطلوبی را ایجاد کنیم و باعث دستاوردهای جدیدی شویم.

او ادامه داد: ما در اوایل هفته، دبیرخانه ستاد جام جهانی را بنا می‌کنیم. جام جهانی قطر به هر جهت برای ما متفاوت است. روابط تجاری که ما با کشور قطر داریم، شرایط را متفاوت می‌کند و ما از دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم که کمک‌های لازم صورت بگیرد تا با یک برنامه‌ریزی درست و مناسب بتوانیم شرایط خوبی را رقم بزنیم. ما نمی‌توانیم خودمان را نسبت به برنامه‌ریزی‌های دیگر محروم کنیم. من فکر می‌کنم در اوایل هفته این ستاد ایجاد خواهد شد تا یک برنامه منسجم طراحی شود. علاقه‌مندم همه شما را در دوحه ببینم.

عزیزی‌خادم درباره شرایط تیم ملی امید گفت: تیم ملی امید کار خودش را دارد انجام می‌دهد. ما در رقابت‌های آسیا میانه شرکت کردیم و به ازبکستان خواهیم رفت. این فدراسیون از این حیث متمایز است که استارت تیم ملی امید را برای المپیک پاریس از الان زده است که قبلا برای تیم ملی امید اینطور شکل نگرفته بود. امیدوارم تیم ملی امید شرایط خوبی به دست بیاورد. یک مقداری شرایط کرونا تاثیرگذار بود و ما هم مقداری درگیر بازی‌های ملی شدیم. امیدوارم شرایطی ایجاد شود که برای تیم ملی امید هم فیفا دی وجود داشته باشد. ما خرداد ماه باید برای مرحله نهایی قهرمانی آسیا در ازبکستان برویم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که مهدی مهدوی‌کیا چه زمانی به ایران برمی‌گردد، گفت: امیدواریم ایشان طبق برنامه‌هایی که دارند، دوباره کار خود را شروع کنند. ما توافق خوبی با قطری‌ها داشتیم و امیدوارم اردوهای خود را در قطر برگزار کنیم. با توجه به اینکه ما به جام جهانی صعود کردیم و سریع‌ترین صعود را در آسیا رقم زدیم، امیدوارم بتوانیم شرایط خوبی را ایجاد کنیم. امیدوارم این پیروزی‌ها ادامه داشته باشد چون همه به این پیروزی‌ها عادت کردند.

https://scrapper.ir/02/02/2022/%d8%b9%d8%b2%db%8c%d8%b2%db%8c%d8%ae%d8%a7%d8%af%d9%85-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a7-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d8%b1/