تمجید اعضای تیم هندبال بانوان نروژ از دروازه‌بان ایران

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی هندبال بانوان ایران که برای اولین بار حضور در رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان جهان را تجربه می‌کند، روز گذشته (یکشنبه) در دومین بازی خود در گروه C مقابل نروژ تیم اول رده‌بندی جهانی تن به شکست 41 – 9 داد.

شاگردان قانع در بازی اول خود هم مقابل رومانی با نتیجه 39 – 11 تن به شکست داده بودند، اما عملکرد تیم ایران به خصوص فاطمه خلیلی دروازه‌بان کشورمان در این تورنمنت نظرها را به خود جلب کرده و همین باعث شد تا اعضای تیم نروژ به تمجید از بازیکنان ایران بپردازند. دروازه‌بان ایران پس از بازی با نروژ به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

بانوان هندبالیست ایران در سه دقیقه ابتدایی بازی ابتدا با نتیجه 2 بر یک از نروژ مدافع عنوان قهرمانی اروپا پیش افتادند، اما در ادامه نروژی‌ها به خود آمدند و یکی از بهترین نتایج تاریخ این رقابت‌ها را رقم زدند.

هنری ریستاد بازیکن 22 ساله نروژ پس از این دیدار در تمجید از دروازه‌بان ایران گفت: ما می دانستیم که او بهترین بازیکن ایران است، بنابراین می‌دانستیم که باید بهتر و سریعتر عمل کنیم.

تاریخ‌سازی بانوی هندبالیست ایرانی/ انتخاب فاطمه خلیلی به عنوان برترین بازیکن دیدار ایران – نروژ

پِدر سایرستاد مجری برنامه «ویاپِلی» هم که از واکنش‌های فوق‌العاده خلیلی به وجد آمده بود، در صحنه ای از این بازی از فرط هیجان جیغی کشید و گفت: من هوادار خلیلی هستم. نگاه کنید که او چه توپی را در آورد. او باید تمام افتخاری که لیاقتش را دارد به دست آورد.

توریر هرگریسون سرمربی تیم ملی نروژ هم پس از این بازی با اشاره به معرفی شدن فاطمه خلیلی به عنوان بهترین بازیکن زمین که مورد تشویق هم‌تیمی‌هایش، تیم نروژ و تماشاگران حاضر در سالن مسابقه قرار گرفت، اظهار داشت: دیدن چنین صحنه‌ای فوق‌العاده زیبا بود، هرچند ممکن است چنین صحنه‌هایی بسیار نادر باشند. این گواهی بر این است که آنها (تیم بانوان ایران) حتماً باید در این تورنمنت باشند.

نورا مورک بازیکن 30 ساله تیم ملی بانوان نروژ هم با اشاره به اینکه او و چند تا از هم‌تیمی‌هایش پس از معرفی خلیلی به عنوان بهترین بازیکن زمین و واکنش هم‌تیمی‌های او، نتوانستند جلوی احساسات خود را بگیرند و آنها هم به مانند دروازه‌بان ایران اشک ریختند، گفت: این یک لحظه ورزشی فوق‌العاده بود. شادی که بازیکنان ایران از خود – به هنگام معرفی خلیلی به عنوان بهترین بازیکن زمین – نشان دادند، باعث شد تا ما چیزهایی را تصور کنیم و همین باعث گریه‌مان شد.

وی افزود: خلیلی واقعاً دروازه‌بان خوبی است. او یکی از سرعتی‌ترین دروازه‌بان در واکنش‌ها است. شوت‌های زیادی به سمت دروازه او زده شد، بنابراین کارهای زیادی برای انجام دادن داشت. به نظرم او مقابل رومانی هم عملکرد خوبی داشت.

تمجید اعضای تیم هندبال بانوان نروژ از دروازه‌بان ایران