وقفه ۳ ماهه در لیگ برتر هندبال زنان

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، مرحله برگشت مسابقات لیگ برتر هندبال زنان قرار است از دهه سوم فروردین سال ۱۴۰۱ از سرگرفته شود. باتوجه به اینکه آخرین مرحله دور رفت لیگ برتر زنان ۲۸ دی به پایان رسید، فاصله برگزاری بین دو مرحله لیگ حدود ۸۵ روز یا سه ماه خواهد شد.

 این وقفه به سبب برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا دختران جوان و نوجوان و همچنین برگزاری اردوها است. این مسابقات قرار است در بخش جوانان از ۱۶ تا ۲۲ اسفند و در بخش نوجوانان از ۲۷ اسفند تا ۷ فروردین در آلماتی قزاقستان انجام شود.

هفدهمین دوره مسابقات لیگ برتر هندبال زنان به صورت متمرکز و از دهم آبان با حضور هشت تیم آغاز شد. مرحله دوم دور رفت این مسابقات نیز با دو ماه وقفه و از دهم دی از سر گرفته شد. علت این وقفه نیز برگزاری اردوهای تیم ملی زنان جهت حضور در مسابقات قهرمانی جهان اسپانیا بود. 

در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر هندبال زنان ۸ تیم حضور دارند. تا پایان مرحله دور رفت لیگ برتر تیم تاسیسات دریایی با ۱۴ امتیاز در صدر جدول قرار دارد. فولاد مبارکه سپاهان با ۱۰ امتیاز و کیهان پالایش ملایر و سنگ آهن بافق نیز با ۹ امتیاز نیز در رده های دوم تا چهارم ایستاده‌اند. شهید شاملی کازرون، کات شاهرود، صنایع روشنایی یکتا البرز، آتریسا تهران نیز در رده های بعدی جای دارند.

مراد کرمی رئیس کمیته مسابقات فدراسیون هندبال در خصوص مرحله نخست دور برگشت لیگ برتر هندبال زنان گفت: به باشگاه‌ها نامه زدیم که این مسابقات دهه سوم فروردین از سر گرفته خواهد شد. البته این درصورتی است که مسابقات قهرمانی آسیا دختران جوان و نوجوان در همین تاریخ‌های تعیین شده انجام شود و تغییر نکند. مرحله پایانی دور برگشت لیگ نیز ۲۸ دی انجام شد.

وقفه ۳ ماهه در لیگ برتر هندبال زنان