حمله تند منصوریان به باشگاه تراکتور

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، دیدار دو تیم صنعت نفت آبادان و تراکتور فردا شنبه برگزار می شود. علیرضا منصوریان سرمربی نفت آبادان در نشست خبری پیش از این بازی، اظهارکرد: روزهای خوبی را در تراکتور داشتم هر چند که نتوانستم به دلیل کرونا هواداران تراکتور را در استادیوم ببینم مثل استادیوم شهر آبادان.

وی بیان کرد: بازی بسیار سختی داریم و باتوجه به شرایط و توقعی که از تیم تراکتور است، جایگاه این تیم جالب نیست. بازی برای ما جالب است زیرا بازی رفت را واگذار کردیم که بخشی از آن هم به داوری بازی برمی گشت.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: طیبی و خالدی برای بازی فردا محروم هستند و در بازی دوستانه با مس رفسنجان نیز دو بازیکن مان مصدوم شدند. ضمن این که چند بازیکن هم داریم که کمی ما را نگران کرده اند و باتوجه به پروتکل های بهداشتی اگر احساس کنیم بازیکنی عطسه می کند یا آبریزش معمولی دارد را از جمع مان خارج می کنیم زیرا خانم دکتر هراتیان دستور داده اند که روی این موضوع حساسیت داشته باشیم.

وی افزود: فکر می کنم بازی قشنگی را به نمایش بگذاریم. تیم مان را با  ۲۵ تا ۳۰ نفر بسته ایم و می دانم بخشی از ستاره هایمان نیستند اما استحکام و روند تیم مان را سعی می کنیم کمی جوان تر کنیم.

منصوریان درباره شکایش از باشگاه تراکتور و این که آیا تراکتور می تواند از بازیکنان جدید خود استفاده کند؟ عنوان کرد: هوادار تبریزی مثل بقیه هواداران نور چشم ما هستند اما گویا فوتبال را برای مسئولان تبریزی مدل دیگری تعریف کرده اند و فکر می کنند با گردن کلفتی و پیروزی روابط بر ضوابط می توانند هر کاری انجام دهند. اول سال زمانی که کرونا دلتا گرفتم، رفتند و دبیرکل را مجاب کردند که پنجره باشگاه شان را باز کنند که البته همان زمان هم غیرقانونی بود زیرا ما رای لازم الاجرا داشتیم. می خواهم مسئولان نظارتی، امنیتی و کمیته اخلاق صحبت من را گوش کنند. رای لازم الاجرای ما را شکستند و پول بازیکن های خارجی را دادند و اسم من و گروهم را سر در سازمان لیگ زده بودند که تا این نفرات پول نگیرند نمی توان پنجره را باز کرد. در آن زمان با آقای کامرانی فر صحبت کردم و گفت من به آنها  اجازه دادم و اصلا مشکلی نیست و گفت قول می دهم که دو ماه دیگر تسویه می کنند. دو ماه گذشت و تسویه نکردند. برخی دوستان  خود را متصل به فدراسیون فوتبال می دانند و در تمام امور باشگاه ها با دخالت دخالت می کنند و در اصل به نوعی مشاوره های زیر میزی هستند و هم در فدراسیون فوتبال ایفای نقش می کنند و هم ادای دایه مهربان تر از مادر را برای باشگاه ها در می آورند.

بیشتر بخوانید:

پایان شکایت تراکتور از سرمربی استقلالی

وی افزود: ما در ایران بالاتر از استقلال و پرسپولیس تیمی را نداریم و  در ۷۰ سال گذشته اگر ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیگ برتر و جام حذفی داشته ایم، بیش از ۸۰ تا ۸۵ جام حذفی در کلکسیون استقلال و پرسپولیس نقش بسته است. ما وقتی می بینیم تیم پرسپولیس محروم شده و قبول می کند چرا مسئولان تبریزی فکر می کنند تافته جدا بافته هستند و برای دومین بار  با خطی که فرد عزیزی به آن ها داده است از رای لازم الاجرای ما در CAS  شکایت می کنند و ۱۰۰۰ فرانک سوییس تمبر باطل می کنند و برای تعلیق فدراسیون تمبر باطل می کنند و بعد از این که متوجه می شوند که باید ۳۰ هزار فرانک سوییس دیگر تمبر باطل کنند دست نگه می دارند و بعد این مبلغ را وسیله تهدیدی برای فدراسیون فوتبال می گذارند و به آن ها می گویند که اجازه دارید از منصوریان و گروهش به ناحق شکایت کنید. بعد خون خارجی ها ازمن رنگی تر بود و رای ما شکست.

منصوریان بیان کرد: دوباره شکایت کردند و دو روز پیش باز هم همان رأی شکست یعنی باز هم رای را باختند اما باز هم دوستان به فدراسیون فوتبال رفته اند تا آقای کامرانی فر و شهاب عزیزی خادم را تحت فشار بگذارند. من می خواهم به نهادهای نظارتی، امنیتی و نمایندگان مجلس بگویم شماها را دارند در فدراسیون خرج می کنند که اگر شما به ما اجازه ثبت قرارداد بازیکنانمان را ندهید صدای نمایندگان، نهادهای نظارتی و امنیتی در می آید که من می خواهم بگویم آدرس را اشتباهی می روید و وظیفه نهادهای نظارتی این است که مو را از ماست بیرون بکشند و حق را از باطل تشخیص دهند و نماینده مجلس آنجا نشسته است که حق مردم  را بگیرد نه اینکه به ناحق حقی را بگیرد و نیروهای امنیتی هم چه ربطی به فوتبال دارند که شما از آنها خرج می کنید و می آیید جان می کنید تا پول ما را ندهید. استقلال و پرسپولیس با آن همه بزرگی حاضر شدند وقتی رأی قطعی به نفع کسی صادر می شود یا باید با او توافق کنند یا پولش را واریز کنند. تا امروز هیچ زنگی به ما نزده اند آن هم به این امید که از بیرون چهار تلفن بزنند و به چهار نفر بگویند تماس بگیرید و دبیرکل و رئیس فدراسیون را بترسانید.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان خاطرنشان کرد: امروز من دارم اخطار می دهم و از کمیته اخلاق خواهش می کنم اگر یک نفر مصاحبه می کند زود او را به کمیته اخلاق فرا نخوانید. فساد در فوتبال همین الان دارد اتفاق می افتد. فردا قبل از بازی ما با تراکتور اگر بدون پرداخت به ما بتوانند این رای را بشکنند به نظر من نه مربیان و نه بازیکنان هیچ امنیتی ندارند، برای اینکه روابط بر ضوابط حاکم می شود. همان طور که مدیر حقوقی فدراسیون فوتبال می گوید ما برای تعلیق نشدن فوتبال نباید پا روی حق بگذاریم و روابط را از بیرون بر ضوابط داخل مسلط کنیم و همان طور که استاد عزیزم آقای مصطفوی گفت که نباید از بیرون بر مسائل داخلی فوتبال دخالت کرد، به نظر من این یک نمونه دخالت بارز است. امروز از راهروهای فدارسیون فوتبال به من خبر دادند که دارد اتفاقات پشت پرده می افتد. خواهش می کنم هیچ کسی، کسی را خرج نکند و باید پول گروه من داده شود. دنبال روابط و زدن جاده های بی صف نباشید. بیایید و پول گروه من را بدهید و نگذارید من همان منصوریان پارسال شوم. روزی که به آبادان آمدم گفتم می خواهم خودم را تغییر دهیم و منصوریان ذوب آهن، نفت و استقلال شوم نه منصوریان تراکتور و آلومینیوم اراک به هم ریخته.

وی افزود: من دو، سه هفته پیش یک مصاحبه انجام دادم و گفتم از آقای نصیرزاده می خواهم به مسائل باشگاهی کاری نداشته باشد و دخالتی نداشته باشد و او با تمام احترام مصاحبه کرد و گفت من هیچ نقشی در تراکتور ندارم. سؤال من این است ما بدون اینکه راضی شویم و پولی دریافت کنیم چرا باشگاه تراکتور سه روز پیش می خواسته چک هایی بابت ما بدهد که آقای نصیرزاده و آقای عظیمی کشیده اند؟ آقای نصیرزاده شما چکاره فوتبال هستید که چک به نام شما صادر می شود؟ً! من متوجه می شوم و اعتراض می کنم و بعد چک ها را عوض می کنند. ما اصلاً چکی نمی خواستیم و حساب ما در قراردادمان معلوم است و تا فردا قبل از ساعت ۱۲ باید حساب ما را پر  کنند تا بازیکنان جدیدشان اجازه بازی داشته باشند. سؤال من این است که آقای نصیرزاده سمت شما در فدراسیون فوتبال است و به عنوان برادر کوچک تر به شما می گویم، شما چه نقشی در باشگاه تراکتور دارید که به نام شما چک کشیده می شود؟ پس حتماً شما سمتی در آن باشگاه دارید و احتمالاً یک قرارداد نانوشته خاموش دارید که می توانید این کار را انجام دهید.

منصوریان خاطرنشان کرد: در بازی رفت با تراکتورسازی بدون اینکه به ما احترام بگذارند پنجره این باشگاه را باز کردند و قرارداد هفت بازیکن شان ثبت شد و توانستند ما را با نتیجه ۳ بر صفر ببرند و ما به احترام آقای کامرانی فر هیچ اعتراضی نکردیم. امروز از تمام نهادهای نظارتی، امنیتی و کمیته اخلاق خواهش می کنم به این بخش ورود کند زیرا در این قسمت روابط بر ضوابط دارد حاکم می شود و دارند کار را از دست کمیته وضعیت و ارکان قضایی جدا می کنند و به زور به آقای کامرانی فر فشار می آورند تا بتوانند کارهای شان را انجام دهند و باز غیرقانونی ورود کنند. اگر این اتفاق فردا بیفتد به نظر من باید فاتحه فوتبال را خواند زیرا هیچ کسی در این فوتبال امنیت شغلی نخواهد داشت. باز هم می گویم من مهمان هواداران تبریزی بودم و دست آنها را می بوسم ولی تمام تبریزی ها هم دوست ندارند پای سفره تیم شان نان حرام وارد شود . به نظر من به جای اینکه این کارها را بکنند تا کسی زودتر نرفته رکورد این بخش از مدیریت مجموعه تیم داری باشگاه تراکتور را در گینس ثبت کند بیایند و مشکلاتشان را رفع کنند. زیرا ۴۶ سرمربی و مدیرعامل در طی سه سال و نیم در تراکتور عوض شده اند. برگردید به آینه و خودتان را نگاه کنید و عیب از خودتان است و اینقدر هوادارتان را رو به روی کسی نگذارید. هواداران، شما چه باشید چه نباشید، نور چشم ما و بقیه مربیان هستید.

حمله تند منصوریان به باشگاه تراکتور