شکست تیم هندبال زنان ایران برابر قهرمان آفریقا

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی هندبال بانوان ایران در پنجمین دیدار خود در بیست و پنجمین دوره رقابت‌های قهرمانی زنان جهان در اسپانیا امروز شنبه ۲۰ آذرماه از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران به قضاوت کوبل داوری از رومانی به مصاف تیم ملی آنگولا قهرمان قاره آفریقا رفت و ۴۱ بر ۸ مغلوب شد.

زینب بذرافکن، فاطمه خلیلی، هانیه لک، بهار ایزدگشب، حدیثه نوروزی، آرزو کیانی‌آرا، مریم یوسفی، شقایق باپیری، مینا وطن‌پرست، صونا بیداد، شیما زارع، نگار زنده‌بودی، حانیه کریمی، نوریه عباسی، الناز قاسمی و عطیه شهسواری ۱۶ بازیکن تیم ملی هندبال زنان ایران تحت هدایت عزت اله رزمگر و خدیجه قانع در رقابت‌های قهرمانی زنان جهان هستند.

در این بازی تیم ایران تا دقیقه هشتم گلی نزد و در این زمان آرزو کیانی توانست با زدن اولین گل نتیجه را ۵ بر یک کند. در پایان نیمه اول این دیدار تیم هندبال کشورمان با نتیجه ۲۶ بر ۴ برابر تیم قدرتمند آنگولا از آفریقا متوقف شد.

اما در نیمه دوم تیم آنگولا در فاز تهاجمی‌تری ظاهر شد و در حالت پاور پلی یعنی بدون دروازه بان بازی را ادامه داد. در نهایت تیم ایران در این بازی با نتیجه ۴۱ بر ۸ برابر این تیم مغلوب شد.

تیم آنگولا تاکنون سابقه کسب ۱۳ عنوان قهرمانی مسابقات هندبال زنان قاره آفریقا را داشته و ۱۵ بار هم سابقه حضور در مسابقات جهانی را دارد و بهترین عنوانش رده هفتمی جهان در سال ۲۰۰۷ است. این تیم حتی سابقه هشت بار حضور در بازی‌های المپیک را نیز در کارنامه خود دارد.

تیم ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان مرسوم به پرزیدنت برای کسب رتبه‌های بیست و پنجم تا سی و دوم مسابقه خود را در گروه اول با تیم‌های آنگولا، ازبکستان و کامرون ادامه می‌دهد.

هندبالیست‌های کشورمان روز دوشنبه ۲۲ آذرماه در ادامه این رقابت‌ها به مصاف تیم کامرون می‌روند. تیم کامرون هم سومین تجربه حضورش در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه می‌کند و با کسب رتبه دوم قاره آفریقا جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب کرده است.

گفتنی است تیم هندبال بانوان کشورمان برای اولین بار با کسب رتبه چهارم قاره آسیا جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کردند. این تیم اولین تیم محجبه در تاریخ این بازیهاست.

بیست و پنجمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان جهان از ۱۰ الی ۲۸ آذرماه در اسپانیا برگزار می‌شود.

شکست تیم هندبال زنان ایران برابر قهرمان آفریقا