امضای تفاهم‌نامه بین فدراسیون‌های کاراته ایران و عراق

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، سید حسن طباطبایی، رییس فدراسیون کاراته امروز(یک‌شنبه) میزبان عادل عیدان غیلان، رییس فدراسیون کاراته عراق در محل فدراسیون بود.

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با محوریت برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری اردوهای تمرینی مشترک، برگزاری مسابقات دوستانه، همکاری در زمینه تأمین زیرساخت‌ها و تجهیزات تخصصی کاراته و هم‌چنین همکاری در راستای حمایت از مواضع دو کشور در فدراسیون جهانی کاراته، از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

شایان ذکر است این نشست با همکاری کمیته ملی المپیک و هم‌زمان با حضور رییس کمیته ملی المپیک عراق و جمعی از رییسان فدراسیون‌های این کشور در ایران صورت گرفته است.

رییس فدراسیون کاراته عراق: ظرفیت‌های کاراته ایران بی‌نظیر است
عادل عیدان غیلان، رییس فدراسیون کاراته عراق در این دیدار با اشاره به نقش پررنگ کاراته ایران در توسعه جهانی کاراته عنوان کرد: به دنبال تداوم برگزاری اردوهای مشترک تمرینی با قهرمانان کاراته ایران هستیم تا تیم ملی خود را برای مسابقات کاراته کشورهای عربی آماده کنیم.

او افزود: فدراسیون‌های جهانی و آسیایی کاراته باید از این ظرفیت استفاده کنند و زمینه را برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها فراهم کنند.

عادل عیدان غیلان با اشاره به ظرفیت‌های بالای ایران در میزبانی رویدادهای بزرگ بین‌المللی کاراته خاطرنشان کرد: امیدواریم شرایط فراهم شود تا اواخر اسفندماه برای برپایی اردوی مشترک به تهران سفر کنیم.

وی در پایان بر ضرورت اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین دو فدراسیون تأکید کرد.

طباطبایی: آماده انتقال تجارب کاراته ایران به عراق هستیم
سید حسن طباطبایی، رییس فدراسیون کاراته ایران نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه کاراته ایران در آسیا و جهان افزود: همکاری کاراته ایران و عراق دارای پیشینه ای طولانی است و ما در گذشته این افتخار را داشته ایم که میزبان ملی پوشان عراق برای برگزاری اردوهای مشترک تمرینی زیر نظر مربیان مطرح کشور بوده ایم؛ امری که آماده ایم آن را با قدرت بیشتری ادامه دهیم.

طباطبایی با اشاره ظرفیت های کاراته ایران برای میزبانی رویدادهای بین المللی افزود: طبق برنامه ریزی به عمل آمده در سال آینده به دنبال برگزاری مسابقات بین‌المللی کاراته کشورهای اسلامی هستیم و از هم اکنون از کشور عراق برای حضور در این رویداد مهم بین‌المللی دعوت می‌کنیم.

وی در پایان در زمینه پایداری این ارتباطات ایجاد شده ابراز امیدواری کرد و خواستار حضور کاراته‌کاهای عراقی در لیگ‌های ایرانی شد و تاکید کرد: حضور کاراته کاهای عراقی در لیگ‌های ایرانی به ارتقای فنی کاراته عراق کمک خواهد کرد.

امضای تفاهم‌نامه بین فدراسیون‌های کاراته ایران و عراق