بازیکنان پرسپولیس طلبکارند سازمان لیگ بدهکار

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، صادق درودگر عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتبال مدعی شد کارگزار اسپانسری باشگاه پرسپولیس ۴۲ میلیارد تومان به سازمان لیگ پرداخت کرده که ۳۳ میلیارد تومان آن بابت ۱۱ دیداری است که این تیم تبلیغات محیطی را اجرا خواهد کرد. با این حساب ۹ میلیارد تومان به پرسپولیس بدهکار می‌شویم که حدود ۳ میلیارد از این مبلغ بابت مطالبات کریستین اوساگونا توسط سازمان لیگ به این بازیکن پرداخت خواهد شد.

درودگر در حالی از اجرای زودهنگام تعهدات باشگاه پرسپولیس در قبال این سازمان پرده برداشت که بازیکنان و مربیان این تیم بابت عدم دریافت طلب‌های خود ناراضی هستند.

مبلغ قابل توجه کارگزار برند پرسپولیس با دستور مجید صدری به حساب سازمان لیگ واریز شده است اما هنوز سندی در این زمینه منتشر نشده تا ابهام درباره نحوه همکاری کارگزار فصل جاری سرخ‌ها با سازمان لیگ و شخص درودگر به عنوان رئیس کمیته بازاریابی و اقتصادی بر سر جای خود باشد.

بازیکنان پرسپولیس طلبکارند؛ سازمان لیگ بدهکار

ابهام در پرداخت زودهنگام حق سازمان لیگ بابت تبلیغات محیطی در حالی جدی تر از همیشه شده که مجید صدری از سرپرستی باشگاه پرسپولیس کنار رفت تا رضا درویش به عنوان مدیرعامل روی کار بیاید.

مدیرعامل جدید سرخپوشان نیز در تعجب از این موضوع منتظر پاسخ بخش حقوقی باشگاه و سازمان لیگ درباره مبالغ جابجا شده است. صدری در حالی پرداخت پول اوساگونا را به عهده سازمان لیگ گذاشته و مبلغی به مراتب بیشتر از بدهی ۹۶ هزار دلاری به همراه پنج درصد سود آن را به این مجموعه واگذار کرده است که مهاجم نیجریه‌ای پیشین پرسپولیس با وجود اولتیماتوم وکیل خود هنوز به پولش نرسیده است.

از سوی دیگر درویش در بررسی اولیه میزان دریافتی‌های باشگاه از کارگزار سال جدید به این نتیجه رسیده که پرداخت پول به سازمان لیگ به هیچ وجه جزو اولویت‌ها نبوده است و سایر باشگاه‌ها نیز این کار را بازی به بازی انجام می‌دهند اما صدری اصرار به پرداخت آن تا پایان فصل به طور یکجا داشته است. این در حالی است که طبق اعلام یحیی گل محمدی میزان پرداختی باشگاه از ابتدای فصل به بازیکنان تیم حدود ۱۵ درصد علاوه بر تسویه حساب قراردادهای فصل گذشته بوده است.

با استناد به مصاحبه درودگر می‌توان گفت باشگاه پرسپولیس نزدیک به ۲۵ درصد از پول قراردادهای فصل جاری بازیکنان خود را یکجا به سازمان لیگ واگذار کرده است تا حالا اینگونه با مشکل روبرو شود.

بازیکنان پرسپولیس طلبکارند؛ سازمان لیگ بدهکار

بیژن ذوالفقار نسب عضو جدید هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره این موضوع به خبرنگار مهر، گفت: قصد داریم درباره این موضوع استعلام بگیریم تا دلیل این کار را بدانیم. باید بدانیم موضوع چیست و به طور دقیق وارد موضوع شویم. پرسپولیس با مشکلات فراوان مالی روبرو است و نباید با بی تدبیری باعث دلخوری اعضای تیم شویم و هواداران که اعتبار برند باشگاه هستند را ناراحت کنیم.

https://dailybulletin.ir/16/01/2022/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%da%a9%d9%86%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d9%be%d9%88%d9%84%db%8c%d8%b3-%d8%b7%d9%84%d8%a8%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%84%db%8c-2/