«مسی» «لواندوفسکی» را نادیده گرفت/ «هالند» فقط یک طرفدار داشت

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم برترین‌های فوتبال فیفا با انتخاب دوباره رابرت لواندوفسکی به عنوان بهترین بازیکن مرد و الکسیا پوتیاس به عنوان بهترین بازیکن زن به پایان رسید. توماس توخل سرمربی آلمانی چلسی در بخش مردان و اماهیز سرمربی تیم فوتبال زنان چلسی موفق شدند به عنوان برترین سرمربی انتخاب شوند.

ادوارد مندی به عنوان بهترین دروازه بان مرد، کریستین اندلر بهترین دروازه بان زن و اریک لاملا بازیکن تاتنهام برنده بهترین گل فیفا شدند.

نشریه کیکر آلمان در گزارشی تفصیلی به آرای شرکت کنندگان مطرح در مراسم بهترین‌های فیفا اشاره کرد؛ مراسمی که رابرت لواندوفسکی با بیشترین رأی از عنوان بهترین بازیکن فیفا دفاع کرد.

نکته قابل توجه این بود که لیونل مسی رکورددار برنده این جایزه (شش عنوان) که بار دیگر به عنوان کاپیتان تیم ملی آرژانتین اجازه رأی دادن را پیدا کرد، حتی یک رأی به رقیب خود رابرت لواندوفسکی نداد.

در عوض، مسی هم تیمی‌های خود در پاریسن ژرمن نیمار و کیلیان امباپه و همچنین کریم بنزما، مهاجم رئال مادرید را انتخاب کرد.

رونالدو مسی را انتخاب نمی‌کند

لواندوفسکی به عنوان کاپیتان لهستان با وجود اینکه مسی را پس از جورجینیو و پیش از رونالدو در رده دوم قرار داد در پایان رأی گیری از عنوان خود دفاع کرد.

رونالدو که امسال در میان علاقه‌مندان نبود، بیشترین رأی را به لواندوفسکی، انگولو کانته (چلسی) و جورجینیو داد.

در بین نمایندگان آلمانی هانسی فلیک سرمربی تیم ملی آلمان، مانند همه مربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی مردان، لواندوفسکی را بالاتر از محمد صلاح در رتبه اول قرار داد.

یکی از نکات جالب توجه این رأی گیری این بود که از حدود ۶۰۰ نفر، تنها یک نفر هالند را برای مقام اول انتخاب کرد.

علاوه بر کاپیتان‌ها، سرمربیان ملی و یک نماینده رسانه از هر انجمن فیفا و مثل همیشه هواداران ثبت نام شده در سایت فیفا نیز می‌توانستند رأی دهند. در پایان برای هر گروه داوری رتبه بندی و در نهایت مجموع امتیازات محاسبه شد. لواندوفسکی با ۴۸ امتیاز موفق شد به مسی (۴۴) و صلاح (۳۹) غلبه کند.

در سال ۲۰۲۱ احتمالاً یه هسین-چونگ، سرمربی ملی تایوان، عجیب‌ترین انتخاب را داشت: از میان حدود ۶۰۰ رأی دهنده، تنها او ارلینگ هالند، مهاجم ملی پوش نروژی دورتموند را در رتبه اول انتخاب کرد. حتی استال سولباک سرمربی تیم ملی نروژ و مارتین اودگارد کاپیتان تیم ملی نروژ و همچنین نماینده رسانه این کشور هم جرأت انجام این کار را نداشتند.

«مسی» «لواندوفسکی» را نادیده گرفت/ «هالند» فقط یک طرفدار داشت