هزینه یک میلیاردی سیستان و بلوچستان برای میزبانی مسابقات کشتی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، «نبی دهمرده» رئیس هیأت کشتی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اول جا دارد از اعتماد مجموعه فدراسیون کشتی به هیأت کشتی استان به دلیل دادن میزبانی مهمترین مسابقات به این استان قدردانی کنم.

وی ادامه داد: شاید کمتر کسی فکر می‌کرد سیستان و بلوچستان بتواند میزبانی این مسابقات را انجام دهد، اما در واقع باید بگویم ما بدون کمک از هیچ استانی و فقط با همکاری دوستانمان در فدراسیون کشتی این مسابقات را برگزار کردیم. امکاناتی نظیر تشک، آماده سازی سالن، صدا، نور، تصویر و جلوه‌های ویژه را همگی از نیروهای بومی و استان خود استفاده کردیم که آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات بزرگ‌تر نشان داده باشیم.

دهمرده گفت: مردم سیستان و بلوچستان بسیار مهمان نواز و خونگرم هستم و ما نیز سعی کردیم آبروداری کنیم. همه دوستان همدل شدند تا بتوانیم شایستگی‌های این استان را به تمامی کشور ثابت کنیم.

وی در مورد اینکه میزبانی مسابقات بین المللی نیازمند سالن مناسب در استان است گفت: البته ما یک سالن در سطح عالی در منطقه آزاد چابهار داشته ایم که یک بار هم میزبان مسابقات کشتی بوده است اما مسئولین این منطقه تعامل خوبی برقرار نمی‌کنند و به نظر من برگزاری این مسابقات برای چابهار که یک منطقه آزاد تجاری است می‌توانست فرصت خوبی باشد تا تبلیغی برای این منطقه باشد.

رئیس هیأت کشتی استان سیستان و بلوچستان در مورد ورودی کشتی گیران پس از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور گفت: پس از این مسابقات اکثر رئیس هیأت‌های شهرستان‌های ما از استقبال نوجوانان و جوانان به کشتی خبر می‌دهند و قطعاً برگزاری چنین رویدادهایی به نفع کشتی استان می‌باشد.

دهمرده در مورد هزینه این مسابقات گفت: هزینه‌ای در حدود یک میلیارد تومان برای برگزاری این مسابقات شد که تماماً از بخش‌های تجاری و شرکت‌های وابسته به بنده و به صورت شخصی تأمین شد. ضمن اینکه هزینه‌های هیأت را نیز به همین صورت تأمین می‌کنیم.

وی ادامه داد: البته از این هزینه‌ای که کردم پشیمان نیستم چراکه از وقتی به هیأت آمدم هدف خدمت به کشتی کشور که ورزش ملی ما است بود. دوست داشتم استان سیستان و بلوچستان نیز سهمی در تیم ملی داشته باشد و در نهایت نیز بتوانیم در مسابقات جهانی و المپیک مدال آور باشیم.

رئیس هیأت کشتی استان گفت: ما در این مسابقات از استان سیستان و بلوچستان در وزن ۷۲ کیلوگرم قهرمان داشتیم و در وزن ۶۰ کیلوگرم نیز به مدال برنز دست یافتیم و یک کشتی گیرمان نیز پنجم شد. این افتخارات در حالی بود که در سطح اول کشور مدال گرفتیم، چراکه پیش از این مسابقات به صورت گروه‌های الف، ب و ج برگزار می‌شد و ما در گروه ج قرار می‌گرفتیم اما در این دوره از مسابقات که در بالاترین سطح بود هم مدال گرفتیم و هم جز ۱۰ تیم برتر شدیم.

وی در پایان در مورد برنامه‌های آتی هیأت کشتی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: به دنبال برگزاری اردوی تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان در سیستان و بلوچستان هستیم و می‌خواهیم که این استان در سطح تیم ملی کشتی گیر داشته باشد. ضمن اینکه به دنبال کشتی گیران و افراد مستعد در سیستان و بلوچستان هستیم و از آنها حمایت می‌کنیم و قطعاً در آینده حرف‌های بیشتری از کشتی سیستان و بلوچستان خواهید شنید.

هزینه یک میلیاردی سیستان و بلوچستان برای میزبانی مسابقات کشتی