کومیته تیمی مردان به دنبال قهرمانی/ تلاش تیم زنان برای برنز

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در تمام رده‌های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) به میزبانی آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است. در بخش رقابت‌های کومیته تیمی یک طلا و یک برنز در انتظار ایران است.

تیم کومیته تیمی مردان با دو پیروزی مقابل تیم‌های اردن و چین تایپه جواز حضور در فینال را کسب کرد.

تیم کومیته زنان با یک پیروزی و یک شکست، راهی دیدار رده بندی شدند تا فردا برای نشان برنز تلاش کنند.

ملی پوشان برای کسب نشان طلا و برنز کومیته تیمی فردا به روی تاتامی خواهند رفت. پیش از این نیز ۵ فینالیست ایران در بخش کومیته انفرادی و کاتای تیمی مشخص شده بودند که آنها نیز فردا به مصاف حریفان می‌روند.

کومیته تیمی مردان

در دور نخست، خدابخشی ۹ بر ۴ برد، بابان ۳ بر ۲ برد و سجاد گنج زاده هم ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند تا تیم ایران با نتیجه ۳ بر صفر اردن را از پیش رو بردارد.

در دور دوم نیز مهدی خدابخشی با نتیجه ۴ بر صفر، مهدی عاشوری ۵ بر ۴ و صالح اباذری ۸ بر صفر رقبا را مغلوب کردند تا تیم ایران با پیروزی ۳ بر صفر مقابل تیم چین تایپه راهی فینال شود.

کومیته تیمی زنان

در دور نخست مسابقات کومیته تیمی، فاطمه سعادتی با نتیجه ۷ بر ۲ و معصومه محسنیان با نتیجه ۷ بر صفر مقابل حریفان به برتری رسیدند تا تیم ایران با پیروزی ۲ بر صفر راهی دور بعد شود.

در دور دوم مبینا حیدری با نتیجه یک بر صفر و رزیتا علیپور با نتیجه ۴ بر یک شکست خوردند تا تیم ایران با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب تیم ویتنام شود. با این نتیجه تیم ایران باید فردا برای کسب نشان برنز تلاش کند.

کاروان تیم‌های ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ با عنوان عزم و ایمان حاضر شده است.

مسابقات کاراته قهرمانی آسیایی ۲۰۲۱ در تمام رده‌های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از ۲۷ آذر تا اول دی‌ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

کومیته تیمی مردان به دنبال قهرمانی/ تلاش تیم زنان برای برنز