ایران صفر_ ۷ چین/ شکست فوتبال زنان ایران در دومین گام جام ملت‌ها

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، ‌ تیم ملی فوتبال زنان ایران در دومین دیدار خود از جام ملت‌های زنان آسیا از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه یکشنبه، ‌سوم بهمن ماه در ورزشگاه مومبای بمبئی مقابل تیم قدرتمند چین به میدان رفت و با ۷ گل شکست خورد.

با وجود جنگندگی بازیکنان ایران، چین تیم برتر این میدان بود و از ابتدای بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و حملات زیادی را انجام داد و در نیمه اول دو گل زد. تیم چین در نیمه دوم نیز پنج بار دروازه ایران را باز کرد. ایران در این بازی بیشتر دفاع می‌کرد و چشم به ضدحمله داشت اما موقعیتی جدی به دست نیاورد.

تیم ملی فوتبال زنان ایران برای اولین بار حضور در جام ملت‌ها را تجربه می‌کند، در حالی که چین با هشت قهرمانی، پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها است. این تیم در جایگاه ۱۹ جهان و  پنجم آسیا قرار دارد و در مقابل تیم زنان ایران در رتبه ۷۰ جهان و ۱۴ آسیا است. از طرفی چینی‌ها پیش از این بار هفت در جام جهانی شرکت کرده‌اند و از باتجربه‌ترین تیم های آسیا به شمار می‌روند. 

زهره کودایی، بهناز طاهرخانی (کاپیتان)، غزاله بنی‌طالبی، فاطمه عادلی، ملیکا متولی، ملیکا محمدی، زهرا سربالی، هاجر دباغی، ثنا صادقی، ‌ افسانه چترنور و سمانه چهکندی ترکیب اولیه ایران در این مسابقه بود.

نیمه اول

در دقیقه ۱۴ بازیکن چین در حالی که تنها فاطمه عادلی را پیش روی خود داشت وارد محوطه جریمه ایران شد اما واکنش به موقع عادلی مانع باز شدن دروازه ایران شد. در ادامه هم موقعیت گلزنی برای چین به وجود آمد و در حالی که چند دفاع ایران روی زمین افتاده بودند، بازیکن چین شوت زیبایی را به سمت دروازه زد که زهره کودایی با واکنش تماشایی توپ را راهی کرنر کرد.

در دقیقه ۱۹ ضربه آزاد برای ایران به دست آمد که فاطمه عادلی پشت توپ قرار گرفت و از فاصله‌ای دور به سمت دروازه شوت کرد. دروازه‌بان چین این توپ را به سختی به بیرون زد.

در دقیقه ۲۴ افسانه چترنور نزدیک به محوطه جریمه چین به بازیکن این تیم لایی زد و توپ را به هاجر دباغی رساند، پاس هاجر به چترنور در محوطه جریمه چین به افسانه نرسید.

دقیقه ۲۷ بازیکن چین از پشت محوطه ۱۸ قدم  به سمت دروازه ایران شوت کرد و هر چند زهره کودایی به سمت توپ شیرجه زد اما نتوانست آن را بگیرد و توپ وارد دروازه شد.

در دقیقه ۴۲ پاس پشت دفاع بازیکن چین، هم تیمی او را در موقعیت تک به تک با کودایی قرار داد و توپ برای دومین بار وارد دروازه ایران شد.

نیمه دوم

در دقیقه ۴۷ داور برای چین پنالتی گرفت و گل سوم این تیم به ثمر رسید.

در دقیقه ۵۵ بازیکن چین از جناح راست به محوطه جریمه سانتر کرد که پس از اشتباه مدافعان در دفع توپ گل چهارم به ثمر رسید.

در دقیقه ۵۹ بازیکن چین از سمت راست سانتر کرد که کاپیتان چین گل پنجم را وارد دروازه کودایی کرد. در دقیقه ۷۷ هم گل ششم را به ثمر رساندند. 

در دقیقه ۸۱ بازیکن چین با پاس پشت دفاع ایران، هم‌تیمی خود را در موقیت گلزنی قرار داد که دیگر بازیکن این تیم توپ را از بالای سر کودایی به  گل تبدیل کرد. 

نگین زندی به جای افسانه چترنور، سارا ظهرابی‌نیا به جای ثنا صادقی، فاطمه امینه‌برازجانی به جای زهرا سربالی، سارا قمی به جای سمانه چهکندی و الهام فرهمند به جای هاجر دباغی وارد زمین شدند.  

ملی‌پوشان ایران در اولین دیدار مقابل هند میزبان به تساوی بدون گل دست پیدا کردند و چهارشنبه ششم بهمن ماه در آخرین دیدار مرحله گروهی مقابل چین تایپه به میدان می‌روند.

https://scrapper.ir/23/01/2022/%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%b5%d9%81%d8%b1_-%db%b7-%da%86%db%8c%d9%86-%d8%b4%da%a9%d8%b3%d8%aa-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86/