سرمربی تیم ملی فوتبال عراق: مشکل ما بزرگتر از ایران است/ منفی‌بافی نمی‌کنیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، زلیکو پتروویچ، سرمربی تیم ملی فوتبال عراق در نشست خبری پیش از بازی با تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: در ابتدا باید بابت اقامت در تهران تشکر کنم. این مسابقه یک بازی مهم در آسیاست که بین ایران و عراق برگزاری می‌شود. احساس خوبی داریم. مقابل تیمی بازی می‌کنیم که بازیکنان بزرگی دارد که در باشگاه‌های بزرگ اروپا مانند زنیت و پورتو بازی می‌کنند.

وی در ادامه افزود: امروز چمن ورزشگاه (آزادی) را دیدیم که وضعیت خوبی دارد. توضیحات بیشتر را شاید بشار رسن بتواند بدهد که سال‌ها در ایران و یکی از هیجان‌انگیزترین تیم‌ها مثل پرسپولیس بازی کرده است و البته هواداران ایرانی خیلی خوب او را می‌شناسند.

سرمربی تیم ملی عراق همچنین درباره دیدار با ایران در قالب تیم ملی یوگسلاوی در جام جهانی ۱۹۹۸ خاطرنشان کرد: خاطرات خوبی از آن بازی دارم. گروه سختی با آلمان و آمریکا داشتیم. ایران تیم بسیار خوبی داشت. روبروی مهدی مهدوی کیا بازی کردم. ایران تیم قدرتمندی داشت و با اینکه ما یک بر صفر برنده شدیم، اما خاطرم هست که ایران تیم بسیار قدرتمندی بود.

وی درباره کرونایی‌های ایران و عراق بیان داشت: چهار بازیکن ما به علت ویروس کرونا در کنار ما نیستند و مشکل بزرگی داریم. بشار رسن، امجد اطوان، ایمن حسین به ما اضافه شدند اما نتیجه تست امجد مثبت شد و او را نداریم. بازیکنان ما در ترکیه حضور داشتند و امروز اولین تمرین را انجام دادند. این مشکل بزرگی برای ما است و این مشکل برای ما بزرگتر از ایران است. ایران در کشور خودش است و می‌تواند از بازیکنان داخلی استفاده کند. از ما تست گرفته شد و نگران نتایج هستیم. کاری که از دست ما برمی‌آید این است که نگاه مثبتی داشته باشیم و منفی‌بافی نکنیم. چیزی که اتفاق افتاده مطابق قوانین است. ایران و کره جنوبی تقریبا صعودش به جام جهانی را قطعی کرده است.

پتروویچ گفت: همه بازیکنانی که از دست دادیم نفرات اصلی هستند اما این یک مشکل جهانی است و سعی می‌کنیم بازیکنان با انگیزه‌تری را اضافه کنیم تا نتیجه خوبی را بگیریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال عراق: مشکل ما بزرگتر از ایران است/ منفی‌بافی نمی‌کنیم