جلسه اضطراری تاثیری در AFC ندارد/ این نشست‌ها برای دلخوشی است!

خبرگزاری مهر:

غلامرضا فتح آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، گفت: حذف سرخابی‌ها از لیگ قهرمانان بحث تازه‌ای نیست. چندین سال است که شرایط سرخابی‌ها خوب نیست، مدیریت غلط و اینکه فکر کنیم AFC با ما کنار خواهد آمد باعث شده تا این اتفاق تلخ برای فوتبال ما رخ دهد. در سالهای گذشته اشتباهات مدیریتی و نبود مدیران با تجربه باعث شد فوتبال ما لطمه‌های زیادی بخورد.

مهاجم پیشین استقلال افزود: در چند سال گذشته بارها شاهد بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تیم‌های ایرانی بودیم اما باز هم این موضوع برای ما درس عبرت نشد و هر بار با گرفتن بازیکنان بی کیفیت و ندادن پول‌های کلان به آنها باعث شکایت این بازیکنان به فیفا بودیم که منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تیم‌های ایرانی می‌شد. حالا هم با ضعف مدیریت‌هایی که داریم دو تیم بزرگ کشورمان در حال از دست دادن لیگ قهرمانان هستند و هیچکس هم نمی‌تواند کاری برای آنها انجام دهد.

فتح آبادی در خصوص جلسات اضطراری که این چند روز برگزار شده است تصریح کرد: این گونه جلسه‌ها باید چند ماه پیش برگزار می‌شد. حالا که شرایط سخت شده مرتب می‌شنویم که مسئولان فوتبال در حال برگزاری جلسه هستند. البته این گونه جلسات تاثیری در رای AFC نخواهد داشت و آنها طبق قانون عمل می‌کنند. این جلسات برای هواداران دو تیم به نوعی دلخوشی است. هر چند که آنها هم می‌دانند این نشست‌ها بی فایده است.

وی در مورد پیروزی استقلال برابر شهر خودرو در لیگ برتر هم گفت: استقلال این فصل زیاد نوسان داشته است و باید این نوسان را از بین ببرد. خط دفاعی تیم در این فصل کاملاً هماهنگ شده است. دروازه‌بان این تیم آماده است و دریافت دو گل در ۱۱ بازی نشان می‌دهد که نقش «گابریل پین» مربی ایتالیایی چقدر در عملکرد خط دفاع تاثیرگذار بوده است. در خط هافبک با اینکه مهدی پور روز به روز بهتر می‌شود اما هنوز خلاء یک بازیکن خلاق و بازی ساز در کنار مهدی پور به چشم می‌خورد. در خط حمله هم بالاخره شاهد گلزنی مهاجم خارجی این تیم بودیم که انتقادات زیادی از او می‌شود. گلزنی مهدی پور بسیار او را از نظر روحی در شرایط خوبی قرار داده است و امیدوارم بتواند این روند را تداوم ببخشد.

وی در مورد دیدار روز چهارشنبه آبی‌پوشان برابر فولاد خوزستان گفت: فولاد یک تیم کاملاً حرفه‌ای است. این تیم ساختار و امکانات بالایی برای آموزش بازیکنان جوان دارد. جواد نکونام سرمربی این تیم سال‌ها در تیم ملی و لیگ اسپانیا حضور داشته و از تجربه بالایی برخوردار است. جدال فولاد و استقلال همیشه جذاب است. آبی‌ها می‌خواهند با برد مقابل این تیم صدرنشینی خود را تداوم ببخشند و می‌دانند که وضعیت فولاد از لحاظ تجربه و بازیکن با شهر خودرو تفاوت‌های بسیاری دارد. بنابراین باید تمرینات منظمی تا دیدار برابر فولاد داشته و این تیم را به خوبی آنالیز کنند تا به یک برد دیگر دست پیدا کرده و همچنین صدرنشین باقی بمانند.

جلسه اضطراری تاثیری در AFC ندارد/ این نشست‌ها برای دلخوشی است!