سرمربی تیم ملی تپانچه: حضور موفق در هانگژو نیازمند حضور در مسابقات تدارکاتی است

خبرگزاری ایرنا :

«احمد نجفی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در حال برگزاری اردوی پنجم هستیم که از ۲۶ دی ماه آغاز شده و تا ۱۵ بهمن ماه ادامه دارد. به جرات می‌گویم روند آماده‌سازی ملی‌پوشان پیشرفت جدی داشته و به گونه‌ای است که در هر مرحله اردو امتیاز برخی تیراندازان ۲ تا ۳ نمره ارتقا را نشان می‌دهد.

این مربی با قدردانی از تلاش‌های «مهدی مبینی» سرپرست فدراسیون تیراندازی، گفت:‌ در زمان تصدی وی خوشبختانه تمرینات بدون وققه و منظم پیگیری شده است که این همین مساله کمک زیادی به روند آماده‌سازی ملی‌پوشان داشته است.

نجفی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ ملی‌پوش در سه رده بزرگسالان، ‌جوانان و نوجوانان در اردو حضور دارند که متشکل از ۷ زن و ۵ مرد هستند، اظهار داشت: سه نفر آنان در رده جوانان و نوجوانان و ۹ نفر نیز در رده بزرگسالان تمرینات را پیگیری می کنند.

وی گفت:‌ تاکنون پنج مرحله رکوردگیری متشکل از ۲ رکوردگیری در مسابقات آزاد و سه مرحله در جریان اردوهای آمادگی برگزار کرده‌ایم که امتیاز ملی‌پوشان روند رو به رشدی را نشان داده است. بر اساس آخرین مرحله رکوردگیری که پنجشنبه (۱۴ بهمن ماه) برگزار خواهد شد، ۶ تیرانداز رشته تپانچه اعزامی به جام‌جهانی مواد میکس(‌۲۵ متر خفیف و ۱۰ متر بادی) مشخص خواهند شد.

سرمربی تیم تپانچه تصریح کرد:‌ اردو ۱۵ بهمن تمام می‌شود و بعد از یک هفته استراحت، تمرینات از ۲۲ یا ۲۳ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا هفتم اسفند و زمان اعزام ملی‌پوشان به مصر ادامه خواهد یافت.

جام‌جهانی مصر هفتم تا هفدم اسفندماه برگزار می‌شود

این مربی اضافه کرد:‌ جام‌جهانی مصر از هفتم تا هفدهم اسفندماه برگزار می‌شود و اگر تیراندازان ایرانی بتوانند رکوردهای تمرینی و مسابقات آزاد خود را در جام‌جهانی تکرار کنند، شانس آنان برای ایستادن روی سکوی جام‌جهانی در مصر و حتی بازی‌های آسیایی چین بسیار زیاد است.

نجفی گفت:‌ مسوولان فدراسیون در حال پیگیری کارها برای اخذ روادید ورزشکاران به جام‌جهانی هستند و امیدوارم با حمایت مدیران ورزشی و سایر بخش‌های مرتبط، روادید سریعتر صادر شود.

وی ادامه داد:‌ تا بازی‌های آسیایی چین، چند مرحله جام‌جهانی از جمله در جمهوری آذربایجان، برزیل و مصر برگزار می‌شود و از مسوولان فدراسیون درخواست حضور پرتعداد تیراندازان در ۲ تا ۳ مرحله از مسابقات جام‌جهانی را داشتیم که امیدوارم مورد تایید آنان قرار گیرد.

کمبود فشنگ و ساچمه نداریم

سرمربی تیم ملی تپانچه ایران می‌گوید:‌ اکنون فشنگ و ساچمه مرغوب و استاندارد برای انجام تمرینات داریم و اگر بتوانیم در جام‌جهانی شرکت کنیم، فرصت تهیه فشنگ برای تمرینات آینده و همینطور حضور در مسابقات را خواهیم داشت.

وی گفت: تیراندازان در رشته تفنگ و تپانچه همیشه نیاز به فشنگ و ساچمه استاندارد دارند و حضور در رقابت‌های بین‌المللی و جهانی فرصت خوبی برای تامین این نیاز همیشگی تیراندازان است.

سرمربی تیم ملی تپانچه: حضور موفق در هانگژو نیازمند حضور در مسابقات تدارکاتی است